TESTOVACÍ VERZE

Často kladené dotazy

Co je to „formát fotografie“ a proč ho musím dodržet? Co je to „formát fotografie“ a proč ho musím dodržet?
Formát fotografie je velikost fotografie v milimetrech, např. u některých typů šablon pro kalendáře uvádíme doporučený formát 350 × 230 mm. Pokud tento formát dodržíte a upravíte si podle něho fotografii ve svém grafickém programu, nedojde k žádnému ořezu fotografie. Pokud do předdefinované nebo nové pozice nahrajete fotografii větší, automaticky se kratší strana fotografie přizpůsobí danému poli, tzn. že část fotografie zůstává skrytá, ale nedeformuje se. Můžete ji jen pohybem myší posunout více doleva/doprava a nahoru/dolů. Pokud do předdefinované nebo nové pozice nahrajete fotografii menší, než je doporučený formát, fotografie se na daný formát automaticky roztáhne.
Lze vložit fotografii přes celou stranu? Lze vložit fotografii přes celou stranu?
Ano, celostránkovou fotografii nebo vlastní grafiku vytvoříte tak, že v editoru v záložce „Rozvržení strany“ zvolíte pozici přes celou stranu a do něho vložíte fotografii. V tomto případě je ale nutné počítat s tím, že fotografie bude ve výrobě ořezaná přibližně 3 mm ze všech stran, a že do ní bude zasahovat vazba.
Ořez a vazba fotoproduktů Ořez a vazba fotoproduktů
Formát tiskoviny, který vidíte v editoru, je bez finálního ořezu. Počítejte tedy s tím, že Vaše pozadí a fotografie, které jste vložili přes celou stranu, budou po obvodu ořezány (u fotoknihy a pohlednice o 3 mm a u kalendáře o 2 mm).
Upozorňujeme, že kroužková a lepená vazba bude zasahovat do celostránkových fotografií a grafiky, a proto je nedoporučujeme umisťovat příliš do hřbetů.
Je možné použít nahrané fotografie pro více projektů, např. pro fotoknihu i pro kalendář? Je možné použít nahrané fotografie pro více projektů, např. pro fotoknihu i pro kalendář?
Ano, fotografie z Vaší galerie můžete použít např. pro výrobu fotoknihy a následně kalendáře. Nemusíte je znovu nahrávat, zůstanou uloženy pro další využití. V tomto případě je ale nutné se před nahráním fotografií zaregistrovat a v editoru v záložce „Fotografie“ přidat galerii.
Je možné naplnit šablonu mými fotografiemi automaticky a najednou? Je možné naplnit šablonu mými fotografiemi automaticky a najednou?
Ano, náš editor dokáže naplnit šablonu za Vás. Stačí, když si vyberte „rozvržení strany“ pro každou stranu v projektu a podle něj nahrajte do galerie přesný počet fotografií. Zapnutím funkce „Autofill“ nahraje editor Vaše fotografie do šablony a Vaše fotokniha nebo kalendář je hotová.
Lze do šablony fotoknihy nahrát vlastní pozadí? Lze do šablony fotoknihy nahrát vlastní pozadí?
Ano, do šablony fotoknihy můžete nahrát Vaše vlastní pozadí. V tomto případě je nutné předem si připravit vlastní grafiku nebo fotografii na rozměr zvolené fotoknihy včetně spadání (např. 210 × 210 mm + 3 mm z každé strany, tj. 216 × 216 mm) a takto ji nahrát do galerie. V editoru pak přes záložku „Pozadí“ vstoupíte do „Galerie“ a přetáhnete Vaše pozadí na požadovanou stranu. Nyní se bude Vaše grafika nebo fotografie chovat jako předem nadefinované pozadí a nebude jej možné editovat.
Jak můžu zpracovat své texty? Jak můžu zpracovat své texty?
V editoru zvolte v levém menu volbu „Přidat text“. Na stránce se Vám zobrazí editovatelné pole. Klikněte na symbol znaménka „plus“ a dostanete se do editoru pro text. Do něho můžete vepsat svůj text, nebo vložit zkopírovaný text z jiného dokumentu. Nyní můžete zvolit zarovnání textu, jeho velikost, typ písma a jeho barvu. Klikněte na „Uložit“ a daný text se Vám zobrazí na stránce. Pohybem myší můžete textem na stránce libovolně pohybovat a také měnit jeho velikost roztáhnutím pravého dolního rohu.
Nevyhovují Vám nástroje na zpracování textu? Nelíbí se Vám fonty? Chcete zarovnat text do bloku? Nevyhovují Vám nástroje na zpracování textu? Nelíbí se Vám fonty? Chcete zarovnat text do bloku?
V tomto případě Vám doporučujeme připravit si text v jiném textovém editoru a nahrát ho do galerie editoru jako obrázek JPEG nebo PNG.
Jak vymazat již umístěnou fotografii? Jak vymazat již umístěnou fotografii?
Smazat fotografii lze jednoduše křížkem pouze v tom případě, kdy je pozice umístěna z panelu nástrojů po levé straně. V případě, kdy využíváte předdefinovaných pozic, fotografie nelze smazat, pouze je přehrát jinou fotografií nebo jiným rozvržením strany.
Jak vymazat pozadí? Jak vymazat pozadí?
Vymazání pozadí docílíte nastavením barvy pozadí na bílou barvu. Klikněte v záložce "Pozadí" na "Výběr barvy" a zvolte bílou barvu (je automaticky předbízena).
Proč se v editoru nezobrazují všechny fotografie uložené na mém Dropbox nebo Instagram profilu? Proč se v editoru nezobrazují všechny fotografie uložené na mém Dropbox nebo Instagram profilu?
Důvodem je přílišná datová velikost fotografie. Editor má omezení 20 MB na jednu nahranou fotografii. Proto se zobrazují pouze ty, které jsou do 20 MB.
Jak opakovat neúspěšnou platbu? Jak opakovat neúspěšnou platbu?
  1. Přihlaste se do svého účtu.
  2. Přejděte do svých projektů.
  3. U daného projektu klikněte na ikonu "Objednat znovu".
  4. Dokončete objednávku v košíku podle pokynů.
Jak uplatnit slevový kód? Jak uplatnit slevový kód?
Slevový kód se vkládá do připraveného pole s názvem "Slevový kód".
Zadání kódu je nutné potvrdit stisknutím tlačítka "Vložit".
Po potvrzení je zobrazena výše slevy společně s aktuální cenou za objednávku.
Tip! Jak na originální texty? Tip! Jak na originální texty?
Váš text získá na atraktivnosti, když některá slova zvýrazníte odlišnou barvou, než je barva ostatního textu, nebo změníte jejich velikost a typ. Využijte své fantazie a pohrávejte si s nadpisy, citáty atp.
Jak dlouho trvá výroba a doručení objednávky? Jak dlouho trvá výroba a doručení objednávky?
Všechny zakázky zpracováváme v nejkratším možném termínu.
Proces zadání objednávky do výroby probíhá až po úspěšném provedení úhrady. V případě využití on-line metod platby je úhrada dokončena v reálném čase, pro off-line metody může dojít ke zdržení 2-3 dny v závislosti na zvolené metodě.
Technologie kvalitní výroby fotoproduktů vyžaduje 3-10 pracovních dnů v závislosti na objednaném produktu. Většinu zakázek odesíláme do 5 pracovních dnů, ale u náročnějších zpracování, jako např. u fotoknih v pevné vazbě s povrchovým zušlechtěním, vyžaduje technologický postup 7-10 pracovních dnů.
Hotovou zakázku předáme přepravci, který ji doručuje zpravidla do 2 pracovních dnů.
Jak můžu sledovat proces doručení mé zásilky? Jak můžu sledovat proces doručení mé zásilky?
Cestu svojí zásilky můžete sledovat v on-line systému DPD. Číslo své zásilky naleznete v e-mailu, který Vám zašleme po předání dopravci. Pro přímý přechod na on-line systém DPD klikněte zde.